SSL SERTİFİKALARISSL Sertifikası Nedir ve Nerede Kullanılır?

SSL sertifikası, ya da dijital kimlik, günlük hayatta kullanılan ehliyet, pasaport gibi kimlik kartlarının elektronik ortamdaki karşılığıdır. SSL serfikalar kimlik bilgilerini bağlamak için dijital şifrelemeyi ve şifre çözmeyi sağlayan bir çift anahtar (CSR ve KEY) kullanır. Bu sayede kullanıcılarınızın ve müşterilerinizin bilgileri iletişim ağında güvenli bir şekilde iletilir. Böylece müşterileriniz ve ziyaretçileriniz, kimliğiniz, yayınladığınız bilgi ve bilgi alışverişinin güvenliğinden emin olabilir.

Sertifikalarımız tüm bankalarla uyumludur ve kolaylıkla sisteminize entegre edilir. Otomatik satın alma mekanizması sayesinde anında kullanıma hazır olur.

Neden RapidSSL ?

Başlangıç seviyesi için en uygun ve en ekonomik SSL sertifikası RapidSSL’dir. Genellikle düşük hacimli e-ticaret siteleri için tavsiye edilir ve küçük çaplı kuruluşlar için idealdir. Otomatize edilmiş hızlı işlem sayesinde siparişten sadece bir kaç dakika içinde 256 bit’e kadar şifreleme güvenliği sağlar. Bunun dışında RapidSSL özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Domain level doğrulaması
256-bit’e kadar şifreleme imkanı
Genellikle sadece birkaç dakikada içinde onaylanmış olur
Geo Trust sabit site mühürü
Ücretsiz ömür boyu self servis yenileme
%99 Tarayıcı Uyumluluğumy.anka.net